NAJLEPSZE KSIĄŻKI O MODZIE

Modą interesowałam się odkąd pamiętam. Przez moje ręce przeszło wiele pozycji książkowych, a dzisiaj dla Was wybrałam te najciekawsze, z których można wynieść lekcje i ciekawe informacje.

I’ve been a fashion lover since years now. I read loads of fashion books and today I picked for you the most interesting ones that bring some lessons and interesting informations.

W dzisiejszej dobie Internetu bardzo łatwo jest znaleźć modowe porady czy inspiracje. Osobiście wolę wersje papierowe, dlatego chętnie wypatruję nowych polskich lub zagranicznych pozycji książkowych.

Jedną z pierwszych książek jakie wpadły mi do rąk była Klasyczna Setka, Niny Garcia.
Autorka wskazuje 100 ubrań, butów i dodatków, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Same KLASYKI. Lubię wracać do tej książki, kiedy chcę zainwestować w markową rzecz, a zastanawiam się czy będzie mi służyć latami.

klasyczna-setka-czyli-co-powinna-miec-w-szafie-kazda-kobieta-z-klasa-b-iext36371703
cena: 45,99zł

Kolejna z moich ulubionych książek, to Elementarz Stylu Kasi Tusk. Uwielbiam styl Kasi, jako że jest klasyczny i ponadczasowy. Ta pozycja pomoże nam wyzbyć się słów „Nie mam co na siebie włożyć!”.

66263199e1ffcda6a8ed47fff17bd20d
cena: ok. 40zł

Dalej przejdźmy do typowej już książki, która opowiada historię Amerykanki pomieszkującej u francuskiej rodziny. Gospodyni jest typową kobietą z klasą. Z tej powieści wyniesiemy podstawowe zasady francuskiego szyku.
Tytuł to Lekcje Madame Chic, autorstwa Jennifer L. Scott.

f1e085d21091e75b914607e3066b0674
cena: ok. 25zł

Do kolejnej pozycji, posłużę się oficjalnym opisem książki.

Ines de la Fressange – jedna z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku – zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach. Jej ulubione źródła odkryć z dziedziny mody, urody i dekoracji wnętrz, zarówno te paryskie, jak i internetowe, wzbogacone zostały fotografiami jej córki Nine oraz uroczymi szkicami i zdjęciami autorstwa samej Ines. Znajdziesz tu również  przewodnik po jej sekretnym Paryżu – po hotelach i restauracjach oraz niezwykłych miejscach na wycieczki, także dla całej rodziny.

paryski-szyk-podrecznik-stylu-b-iext39304459
cena: ok. 40zł

I ostatnia moja propozycja do Love, Style, Life Garance Doré, czyli najsłynniejszej francuskiej blogerki. Jednej z pierwszych. Książka napisana z dużym humorem. Dziewczyny lubiące francuski styl z pewnością znajdą tu wiele inspiracji.

love-style-life-w-iext43263983
cena: ok. 45zł

W mojej biblioteczce jest jeszcze parę ciekawych poradników i książek. Mam jednak nadzieję, że ten wpis zachęci Was do przeczytania którejś z przedstawionych pozycji :-).

FullSizeRender-7

Reklamy

4 thoughts on “NAJLEPSZE KSIĄŻKI O MODZIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s